Yağ Enjeksiyonu
Helen Aesthetics

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu vücudun karın, basenler, bel gibi yerlerinden alınan yağları işlemden geçirilerek uygun hale getirildikten sonra vücudun hacim eksikliği olan veya çöküklük olan bölgelerine verilmesidir.

Yağ enjeksiyonları. Dudakların kalınlaştırması, ağız çevresi ve dudak üzerindeki derin kırışıklıkların doldurulması, elmacık kemiklerine uyan bölge ile yanakların dolgunlaştırması amacıyla sıklıkla uygulanmaktadır.

Ayrıca bacaklara ,popoya ve kollara da şekil vermek amaçlı olarak yağ enjeksiyonu yapılmaktadır.Yağ enjeksiyonları tercihen genel veya lokal anestezi eşliğinde yapılır.

Yapılan estetik müdahale sonucunda burun yapınıza verilen formun yüz hatlarınıza uyumlu olması sağlanarak, doğal bir görünüm elde etmek amaçlanır.


Ameliyat Öncesi

Doktorunuz sizin yüzünüzün 3 boyutlu modellemesini çıkarttıktan sonra, sizin de fikrinizi alarak, ameliyat sonrası oluşacak muhtemel görünümünüzü 3 boyutlu olarak size sunacaktır.

Burun Estetiği ameliyatı öncesi, kullandığınız mevcut ilaçlar ve rahatsızlıklarınız hakkında doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.


Ameliyat Sonrası

Hasta yağ enjeksiyonu yapıldıktan sonra aynı gün evine dönebilir. İşlem yapılan bölgelerde şişlik ve morluklar oluşabilir ancak bu durum kendiliğinden geriler.

Yağ enjeksiyonu hastadan hastaya değişmekle birlikte verilen yağın %40 ile %70'ı birinci yılın sonunda erir.

Dolayısıyla elde edilen sonuçların devamlılığı verilen yağın ne kadarının alıcı bölgede kalacağı 3-6 ay içinde belli olur ve gerektiğinde bu süre sonunda enjeksiyonlar tekrar edilebilir.

Yağ enjeksiyonlarında kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığından herhangi bir allerjik reaksiyon riski bulunmamaktadır.

Ameliyat sonrası doktorumuzun belirlediği aralıklarla kontrole mutlaka gelinmelidir.

2017 © Design & Photos   Retrodas.com