Göz Kapağı Estetiği – Eyelid Surgery
Helen Aesthetics

Göz Kapağı Estetiği – Eyelid Surgery Nedir?

Günlük yaşamda ve sosyalleşirken kendimizi sözlerden çok gözlerimizle ifade ederiz. Toplumsal iletişimde birey kendini ifade ederken en çok gözlerini kullanır.

Yaşın ilerlemesi, yerçekiminin etkisiyle dokulardaki gevşemeye bağlı tüm yüzdeki yapılar zaman içerisinde aşağı doğru haraket ederler. Üst göz kapağında cilt fazlalığı oluşup aşağı doğru yönelirken, alt göz kapağında yağ fıtıklaşmalarına bağlı dışa doğru çıkıntılar oluşur.

Doktorunuzun ameliyat öncesi yaptığı muayene sonunda, sizin istekleriniz ve fikirlerinizi göz önüne alarak, yüzünüze en uygun estetik formu belirler.

Ameliyat Yaşı Nedir?

Göz kapaklarımızın genetik, yaş ve çevre koşullarına bağlı olarak formu bozulabilir. 18 yaş altında olup, doğuştan ve/veya başka etkenlerden dolayı, göz kapağı düşüklüğü durumunda, görme kısmen ve/veya daha fazla etkileniyorsa, göz tembbeliği oluşmadan 7 yaş öncesinde müdahale edilerek Göz Kapağı Estetiği – Eyelid Surgery ameliyatı yapılabilir


Kimler Olmalıdır?

Aşağıda belirtilenlerden bir veya birden fazlası sizde mevcutsa,
Göz Kapağı Estetiği – Eyelid Surgery ameliyatı olmayı değerlendirebilirsiniz,
- Göz altı torbalarınız büyükse ,
- Göz kapağınızda sarkma varsa,
- Bir kaza ve/veya dış etken sonucu göz kapağınızın formunda bozulma varsa,
- Göz kapağınız görüşünüze engel oluyorsa.


Ameliyat Öncesi

Doktorunuz sizin yüzünüzün 3 boyutlu modellemesini çıkarttıktan sonra, sizin de fikrinizi alarak, ameliyat sonrası oluşacak muhtemel görünümünüzü 3 boyutlu olarak size sunacaktır.

Göz Kapağı Estetiği – Eyelid Surgery ameliyatı öncesi, kullandığınız mevcut ilaçlar ve rahatsızlıklarınız hakkında doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.


Ameliyat Sonrası

Göz Kapağı Estetiği – Eyelid Surgery ameliyatlarında genellikle lokal anestezi ile yapılmaktadır. Kişinin hastanede kalmasına gerek yoktur.

Göz kapağı cildi hassas olduğu için bu bölge şişlik ve morluklara daha duyarlıdır, ancak yoğun buz uygulaması ile en aza indirilebilir

2017 © Design & Photos   Retrodas.com