Boyun ve Yüz Germe
Helen Aesthetics

Boyun ve Yüz Germe Nedir?

Yaşlanma sürecinde yerçekiminin de kolaylaştırıcı etkisi ile birlikte cilt, yumuşak doku ve mimik kaslarında ki sarkma ile birlikte kemik dokudada deformiteler oluşabilmektedir.

Yüzdeki yumuşak dokuların azalması cildin esnekliğini yitirmesi yüzümüzde sarkmaların ve çizgilenmelerin oluşmasına yol açar.

Aşırı oranda güneş ışınlarına maruz kalmak ve sigara kullanımı, kırışıklıkların derinleşmesini ve kalıcı hale dönüşmesini sağlayan önemli faktörlerdir.

Yüze uygulanan cerrahi işlemler cilt ile birlikte alttaki yumuşak dokuları da içerir. Muayene sonrasında karar verilen operasyon genel anestezi altında uygulanır.


Kimler Olmalıdır?

Boyun ve yüz bölgesinde sarkmalar genelde 40 yaş üzerinde oluşmaktadır. Bu sarkmalardan rahatsız olan herkes bu işlemi yaptırabilir.


Ameliyat Öncesi

Doktorunuz sizin yüzünüzün 3 boyutlu modellemesini çıkarttıktan sonra, sizin de fikrinizi alarak, ameliyat sonrası oluşacak muhtemel görünümünüzü 3 boyutlu olarak size sunacaktır.

Boyun ve yüz germe ameliyatı öncesi, kullandığınız mevcut ilaçlar ve rahatsızlıklarınız hakkında doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.


Ameliyat Sonrası

Genellikle 1 gün hastanede kalmak yeterli olmakla birlikte ortalama 7-10 gün içinde normal sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Hastanın ameliyat sonrası narkoza bağlı olarak yaşayacağı yorgunluk hissi kısa süreli dinlenme sonrası geçecektir.

Operasyon sonrası bir gece hastanede kontrol altında tutulursunuz.

Ardından doktorunuz tarafından verilen ilaçların kullanımı ve dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgilendirilirsiniz.

Ameliyat sonrası doktorumuzun belirlediği aralıklarla kontrole mutlaka gelinmelidir.

2017 © Design & Photos   Retrodas.com